İş Ekipmanlarının Kontrolü

İŞ EKİPMANLARININ KONTROLÜ

İşyerlerinde kullanılmakta olan tüm araç gereç ve ekipmanlardan kaynaklanabilecek istenmeyen olayların önüne geçebilmek, ileride ortaya çıkabilecek zararlardan kaçınmak, kullanılan ekipmanların ömrünü uzatmak, uygun şartlarda çalışıp çalışmayacağını belirleme adına düzenli aralıklarla yapılan kontrol ve testlerdir.

Bu testler tekniğin gerektirdiği uygun ekipmana, donanıma ve yeterli bilgi birikimine sahip mühendisler tarafından yapılır.

Basınçlı Kaplar:

Buhar Kazanları, Kalorifer Kazanları, Kızgın Su Kazanları, Kızgın Yağ Kazanları, Otoklav, Hidrofor, Hava Tankı, Basınçlı Kap, Kara Tankeri, Sanayi Gaz Tankeri, Sanayi Gazları Depo Tankı, Parlayıcı ve Patlayıcı Gaz Tankları.

Kaldırma – İletme Makinaları:

Vinç (Tavan Vinç – Pergel Vinç – Kule Vinç – Mobil Vinç – Gırgır Vinç), Caraskal, Forklift, Transpalet, Lift, Asansör, Halat – Sapan, Platformlar.

Elektrik Kontrolleri:

Makine Bazlı Topraklama Kontrolü, Paratoner Topraklama Kontrolü, Elektrik ve Aydınlatma Tesisatı Kontrolü, Katodik  Topraklama Kontrolü, Tesisat Uygunluk Belgesi.

Etken OSGB İş Sağlığı ve Güvenliği’nin ayrılmaz bir parçası olan iş ekipmanlarının muayene ve kontrol hizmetlerini talep eden firmalara sunmaktadır.

 

.